Amia Kimombo (SK)

Narozena:  22.1.2015

Plemeno:    Basenji

Barva:         Dark brindle (bri/w)

Výška:         41 cm

Matka:        Aloli Mabanga

Otec:           Averey Kwilu Shattani

Rodokmen: https://www.pedigrees.zandebasenjis.com/cgi-bin/geneal.pl?op=tree&index=93775&gens=5&db=basenji.dbw

FS:              Clear (čistá)

PRA-BJ:     Carrier (přenašeč)

Výstavy: https://vivalavidaloca.webnode.cz/vystavy-a-sport/

Bonitace: červen 2016 za samé 0!!

Mia je povahově vyrovnaná fena s dobrým smyslem pro humor. K ostatním psům je i přes typické zavrčení podřízená a lidi naprosto miluje. V běhání na dráze je srdcařka, co se týče volného pohybu na louce/poli, myši vítězí naprosto před vším, tím pádem na ni věčně čekám.. Co se týče poslušnosti, doma zvládá všechno, co jsem ji naučila,ale po průchodu brankou to prostě nechá doma.. 

Amia má dostihovou (coursingovou) licenci.


Sweet-Lady Anabell

Narozena: 16.3.2014
Plemeno:   x Americký stafordšírský teriér
Barva:        červená,bílé znaky
Výška:        cca 50cm
Matka:       Baghira
Otec:          Brisin

Aničku jsem pořídila z neznalosti chovu bez PP ze skvělých podmínek kde se měla jako v bavlnce. Andulu jsem si pořizovala na zkoušky, ale postupem času jsem zjistila, že Anička na tohle nejspíš nebude. Třeba časem zdokonalíme přivolání a splníme spolu aspoň základní zkoušku poslušnosti.  Povahově je to úžasný komediant a typický bull, který by za svou rodinu dal život.
Co se zdravotního stavu týče.... Anabell má dědičnou vadu očí, kdy ji řasy rostou i z vnitřní strany víčka a dráždí jí oko. Během prvního roku života byla několikrát pod narkózou, aby se tohoto neštěstí zbavila, což se bohužel nepodařilo a musíme řasy vytrhávat pinzetou. Od poslední operace je Anabell kastrovaná! Jelikož není po zdravotně testovaných rodičích, tak se modlím aby tu se mnou byla ještě spoustu let ve zdraví.
Od začátku roku 2018 jsme se s Anabell začali věnovat canicrossu :)